Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Wigilia 2017 pogoda?Wigilia 2017 pogoda

Pogoda na Wigilię to bardzo ważna sprawa, którą warto sprawdzić zanim zacznie się grudzień. Poznanie prognoz pozwoli nam dokładnie zaplanować ten dzień i rozplanować ogrom prac, które przed świętami nas czekają w każdym domu. Warto zobaczyć poniższe prognozy pogody dla Wigilii 2017, które specjalnie dla nas przygotowali synoptycy.

Jaka pogoda na Wigilię?

Wigilia jest czasem, który jednoznacznie kojarzy nam się z zimową pogodą, co do tego nie ma wątpliwości. Zgodnie z polską tradycją, podczas Wigilii powinniśmy oczekiwań opadów śniegu oraz spadku temperatury, wcale nie obrazilibyśmy się za minusową temperaturę powietrza. W tym roku synoptycy zapowiadają jednak bardzo ciepły początek zimy i pewnie okres świąteczny przyniesie wielu osobom rozczarowanie co do pogody.

Zobaczmy więc dokładnie, co mówią prognozy o 24 grudnia. Pogoda może się nieco różnić, w zależności od omawianego regionu kraju. Na północy kraju w Wigilię w ciągu dnia synoptycy zapowiadają około 5 stopni na plusie, jednak cały dzień ma być pochmurny. W centralnej części kraju synoptycy na wigilijny dzień zapowiadają natomiast około 5 stopni na plusie i sporą dawkę słońca, które będzie wyglądało cały dzień zza lekkich chmur. Jeśli chodzi natomiast o centrum Polski, tutaj nie czekają nas większe zmiany. Również w tym regionie na Wigilię należy spodziewać się około 5 stopni powyżej zera, ale zagości tutaj słońce, znów wyglądając zza chmur.

Jedynie na północy Wigilia ma być pochmurna. Synoptycy zapowiadają jednak, że na 24 grudnia w żadnym regionie kraju nie są prognozowane opady deszczu. Oczywiście trzeba też dodać, że będzie to zbyt ciepła aura na występowanie opadów śniegu, czyli tegoroczna Wigilia minie nam bez białego puchu za oknami.

Będzie ciepło i przyjemnie, co zapowiada również bardzo korzystny pogodowo okres Świąt Bożego Narodzenia. Również noce mają być ciepłe, temperatura nie powinna spadać poniżej 1 stopnia na plusie. Jedynie w górach synoptycy ostrzegają przed lekkim mrozem do -4 stopni Celsjusza.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u