Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na zime 2017?Pogoda na zimę 2017

Zima 2017 dopiero co się zacznie – jej początek przypadnie na 21 grudnia. Jest to data kalendarzowego rozpoczęcia tej pory roku, ale pamiętajmy że nie jest to od razu jednoznaczne z ochłodzeniem i opadami śniegu. Zima 2017 może być całkiem inna od naszych wyobrażeń, dlatego warto sprawdzić pogody zapowiadane na ten czas.

Zima kojarzy nam się ze spadkiem temperatury powietrza, z opadami śniegu, ale również często z niezbyt przyjemną pogodą, której wolelibyśmy unikać. Coraz częściej zimy w Polsce przypominają jesień i do takiej pogody ciężko jest nam się przyzwyczajać. Brakuje nam prawdziwej zimy i trzaskającego pod butami mrozu, mamy natomiast przymarzający deszcz, bardzo zmienną pogodę, która powoduje u nas ciągłe przeziębienia lub grypę.

Zima 2017 nie prezentuje się aż tak źle, jednak może ona nie spełnić naszych oczekiwań w 100%. Będzie to bardzo ciepły okres – z prognoz synoptyków wynika, że temperatura powietrza w dzień ma wtedy wynosić od 3 do nawet 7 stopni powyżej zera. najcieplejszym okresem mają być Święta Bożego Narodzenia, kiedy na słupkach rtęci pojawi się od 5 do nawet 7 stopni na plusie. Do tego dni w grudniu mają być na przemian to słoneczne, to pochmurne, jednak słońca na niebie nie zabraknie i będzie ono odczuwalnie podwyższało nam temperaturę.

Okres początku zimy to również czas, w którym zabraknie nam śniegu. Mogą się natomiast pojawiać opady deszczu, szczególnie w drugi dzień świąt, a na północy będzie padało również 25 grudnia. Przy tak wysokiej temperaturze powietrza opady śniegu nie są możliwe, mogą pojawiać się przelotnie jedynie w nocy. Wtedy spadek temperatury będzie nieco większy, sięgając od 2 do maksymalnie -4 stopni Celsjusza. Jeśli chcemy śnieg na sam początek zimy, to musimy wyjechać w góry. Tam na pewno śnieg będzie już od jakiegoś czasu zalegał, bardzo możliwe że pojawi się nie tylko w wyższych partiach, ale także w górskich miasteczkach.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u