Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na styczeń 2018?Pogoda na styczeń 2018

Jaki będzie styczeń 2018? Tak naprawdę jest nam blisko do tego okresu, końcówka jesieni minie bardzo szybko. Styczeń jest najmroźniejszym miesiącem w całym roku, jednak czy w 2018 będzie naprawdę mroźny i śnieżny? Warto sprawdzić, co mówią o pogodzie na styczeń synoptycy, którzy już dawno znają prognozy na ten miesiąc.

Sam początek stycznia to okres jeszcze ciepłej aury, kiedy na termometrach w dzień będzie się pojawiało od -2 do 2 stopni Celsjusza, natomiast wieczory i noce mają przynosić od -2 do -6 stopni Celsjusza, co zależy też od regionu. Dni mają być już w większości pochmurne, słońca będzie powoli brakowało. 5 stycznia prognozowane są opady deszczu, a wieczorem niestety, mokre ulice będą przymarzać i zrobi się bardzo ślisko – trzeba na to uważać.

Połowa stycznia 2018 przyniesie temperatury w dzień wahające się między 2 a 3 stopniami na plusie, więc nie będzie tendencji spadkowej. Wieczory i noce mają natomiast przynosić od -2 do -6 stopni Celsjusza i tu też nie widać poważniejszych zmian. Połowa stycznia to okres całkowitej dominacji zachmurzenia, rzadko kiedy na niebie będzie w ogóle widać słońce. Przejaśnienia mają wtedy należeć do rzadkości. Opady śniegu w tym okresie mogą się pojawiać, szczególnie gdy w dzień jak i w nocy zagości u nas przymrozek. Może to być w szczególności 13 stycznia.

Nie pozostaje nam nic innego, jak sprawdzić jeszcze prognozy na zakończenie stycznia. Po 20 dniu miesiąca pogoda przyniesie nam w dzień od 0 do -3 stopni Celsjusza, natomiast w nocy może być od -3 do -7 stopni Celsjusza. Pogoda nieco się poprawi, ponieważ na niebo coraz częściej ma wyglądać słońce. Nie przegoni jednak całkiem zachmurzenia, które i tak będzie obecne. Co do opadów, te zapowiadane są na 21 stycznia i mogą to być opady śniegu. Na pewno tych opadów będzie więcej, ale jak na razie ciężko jest je prognozować.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u