Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na sierpień 2018?Pogoda na sierpień 2018

Sytuacja pogodowa z jaką będziemy mieli do czynienia w czasie trwania wakacji, odgrywa często kluczową rolę w naszych planach urlopowych. Jeśli mielibyśmy przesłanki ku temu, że pogoda będzie wyjątkowo brzydka, temperatury niskie, i co chwilę mielibyśmy do czynienia z opadami atmosferycznymi, to z pewnością będziemy także mieli zupełnie inne plany, raczej skupiające się na cieplejszych krajach.

Sierpień w Polsce jednak ma zaliczać się do bardzo ciepłych miesięcy. Przede wszystkim średnia temperatura ma się wahać w granicach od około 23 do 25 stopni Celsjusza. Już w pierwszych dniach tego miesiąca mamy mieć do czynienia z prawdziwymi upałami. Wtedy na termometrach będziemy mogli odczytać wartości wynoszące na termometrach nawet 31 stopni Celsjusza. Po tym ciągu upałów, temperatury zaczną powoli spadać. Ale to wcale nie oznacza, że sezon letni skończy się zdecydowanie szybciej, niż byśmy tego chcieli.

Przede wszystkim sierpień ma się różnić od lipca tym, że średnie temperatury będą bardziej ustabilizowane. Zatem nie będziemy raczej obserwować znacznych wahań w całym miesiącu, tak jak to będzie miało miejsce w lipcu. Nie powinniśmy również zapominać o tym, że w tym miesiącu praktycznie nie będzie opadów atmosferycznych. Mianowicie w niektórych regionach synoptycy zapowiadają prawdziwy deficyt wody, co niekorzystnie wpływać może na nasze samopoczucie.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u