Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na marzec 2018?Marzec 2018 – pogoda

 

Na początku marca raczej nie możemy spodziewać się wiosennych temperatur. Wręcz przeciwnie. Zatem wydawać by się mogło, że z tej racji spisani jesteśmy na dalszy ciąg mrozów. Poniekąd jest w tym trochę racji, ponieważ faktycznie ma początku będą nam doskwierać przymrozki, z czasem jednak staną się one typowo nocnym zjawiskiem. Przez pierwsze dni miesiąca termometry mogą wskazywać temperatury poniżej zera stopni Celsjusza, albo oscylować na granicach zera.

 

Warto więc pozostawić w szafach przynajmniej na kilka dni ciepłe kurtki, szale i czapki, zanim zostaną one zamienione na płaszcze i apaszki. Zwłaszcza nocą należy zadbać o temperaturę ciała. Powinno się mieć na sobie ciepłą piżamę i nie spać przy otwartym oknie. Odmiana przyjdzie w połowie marca, kiedy to na stałe pożegnamy się z ujemnymi temperaturami. Termometry będą wskazywać coraz to wyższe stopnie. Miejscami przekraczać one mogą próg dziesięciu stopni Celsjusza, co dla organizmu jest odczuwalne jako przyzwoita temperatura. Nie powinny też być niższe niż pięć stopni. Tylko nocą wciąż mogą przeszkadzać przymrozki, ale będą miały one znacznie mniejszą siłę niż te z początków miesiąca oraz będą stopniowo słabnąć. Koniec miesiąca powinien być już całkowicie wolny od zimowego chłodu, a miłośnicy prac ogrodowych mogą wówczas zakasać rękawice i oddać się ulubionemu hobby.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u