Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na luty 2018?Pogoda zapowiadana na luty w 2018 roku

Luty jest najkrótszym miesiącem w roku, ale jednym z zimowych miesięcy i zwykle wiąże się z niską temperaturą oraz opadami śniegu. Czy tak będzie również podczas 2018 roku? Chyba warto sprawdzić, jakie prognozy pogody na cały luty nadchodzącego roku zapowiadają synoptycy. Na razie są to jednak prognozy długoterminowe, dlatego pamiętajmy, że mogą nie cechować się 100% sprawdzalnością.

1-10 lutego

  • Sam początek lutego przyniesie raczej umiarkowana aurę, dla niektórych będzie zimno, dla innych temperatura mogłaby być wtedy jeszcze niższa. W omawianym okresie w ciągu dnia na termometrach ma się pojawiać od 1 do -3 stopni powyżej zera. bardzo mało dni będzie pogodnych i ze słońcem, jedynie 8 i 10 lutego będzie można spodziewać się przejaśnień, w inne dni na niebie zobaczymy tylko chmury. Pojawi się też lekki wiatr, który nie powinien przekraczać prędkości 12,5 km/h, na szczęście nie trzeba będzie się obawiać również deszczu, natomiast prawdopodobnie pojawi się śnieg. Wieczorami i nocami będzie nieco chłodniej, pojawi się od -2 do -7 stopni Celsjusza.

10-20 lutego

  • Połowa miesiąca też nie zapowiada się pod względem pogody najgorzej, aura będzie raczej umiarkowana. Temperatura powietrza w tym okresie ma wynosić od 1 do nawet -5 stopni Celsjusza w dzień. Będzie o wiele więcej słonecznych dni, ponieważ zachmurzenie na niebie będzie występowało tylko 14, 15, 17 i 18 lutego. Według zapowiedzi synoptyków niewielkie opady deszczu są możliwe tylko w 15 dniu lutego, w innych terminach będzie całkiem sucho lub pojawi się śnieg. Wieczorami i nocami będzie jeszcze chłodno, z temperaturą sięgającą od 0 do -6 stopni Celsjusza.

20-29 lutego

  • Sam koniec lutego będzie już ostatnimi chwilami zimy 2015/2018, dlatego warto wykorzystać zimową pogodę, jaka wtedy jeszcze będzie panowała w kraju. W omawianym okresie na termometrach pojawi się od -1 do 5 stopni Celsjusza. Coraz więcej dni będzie słonecznych i pogodnych, natomiast zachmurzenie będzie występowało już na niewielką skalę. Tylko 22 i 23 lutego mają być pochmurne i bez przejaśnień. Powoli zacznie robić się coraz cieplej i prawdopodobnie opady śniegu nie będą już wtedy występowały. Wieczorami i nocami na zakończenie lutego temperatura powietrza będzie wynosiła od 0 do -3 stopni Celsjusza.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u