Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na jesień 2017?Jaka pogoda na jesień 2017?

Jakiś czas temu Accuweather ukazało najnowsze prognozy pogody, obejmujące środkową Europę. Z ich prognoz warto skorzystać, aby wiedzieć jak prezentuje się pogoda na okres jesienny, także w Polsce. Liczymy na przyjemną aurę i co ważne, prognozy pokazują że możemy być z tegorocznej jesieni zadowoleni.

Trzeba podkreślić, że jesień w 2017 roku ma być ciepła, synoptycy wskazują że każdy z jesiennych miesięcy ma mieć średnią temperaturę powietrza wyższą od normy. Może nie będą to duże odchylenia, ale jednak będziemy mogli odczuć wyższą temperaturę powietrza, co akurat o tej porze roku uprzyjemni okres całej jesieni. Jeszcze w połowie października na termometrach zagości nawet 21 stopni Celsjusza. Jesień ma być ponadto sucha – jedynie październik okaże się stosunkowo deszczowy i z niezbyt przyjemną aurą, szczególnie w pierwszej połowie miesiąca. Jesień 2017 okaże się raczej sucha, opady powinny oscylować w okolicy normy, nie będzie od tego odchyleń. Z doświadczeń synoptyków wynika, że suche jesienie okazywały się nieco cieplejsze od tych, którym towarzyszyła deszczowa aura. Jak na razie synoptycy zapowiadają sporą ilość słońca i zachmurzenie zwiększające się dopiero od okresu listopada, co odczuwalnie jeszcze ociepli aurę na zewnątrz. Jeśli chodzi o temperaturę wieczorną i nocną, nie będzie ona bardzo niska, dopiero od okolicy połowy listopada zaczną się pojawiać nieregularne przymrozki. Temperatura powietrza nie spadnie jednak poniżej 1-2 stopni na minusie. Przygotujmy się na to, że przy niskich temperaturach w nocy będzie panowała wysoka wilgotność powietrza i spowoduje to występowanie gęstej mgły, szczególnie nad ranem.

Wspomniane prognozy cechują się wysoką sprawdzalnością jednak nigdy nie wiadomo, czy pogoda nas czymś nie zaskoczy. Jak zwykle to czas zweryfikuje badania synoptyków i dopiero okaże się, co przyniesie nam tegoroczna jesień. Jak na razie wszelkie dane mówiące o pogodzie dają nam powód do optymizmu i miejmy nadzieję, że w tym temacie nic się nie zmieni.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u