Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na ferie zimowe 2018 w Zakopanym?Pogoda na ferie zimowe 2018 w Zakopanym

  • Zakopane leży w województwie małopolskim i w tym regionie ferie zimowe przypadają między 18 a 31 stycznia 2018 roku. W tym okresie miejscowość na pewno będzie oblegana przez turystów, zresztą będzie to pełnia sezonu narciarskiego. Sprawdźmy więc, jakie prognozy na ten okres przygotowali synoptycy.

  • Tegoroczna zima według zapowiedzi meteorologów ma być wyjątkowo ciepła i z niewielką ilością śniegu, ale na szczęście sytuacja ta w Zakopanym będzie nieco inna, śniegu na pewno nie zabraknie, co zapewni doskonałą zabawę zarówno dla narciarzy jak i dla zwykłych spacerowiczów, przez cały okres ferii zimowych.

  • Pierwszy tydzień ferii zimowych przyniesie temperaturę powietrza wynoszącą od -2 do 2 stopni Celsjusza. Wahanie temperatury nie będzie zbyt duże. Wszystkie dni będą jednak pochmurne i bez słońca, dzięki czemu śnieg zalegający na ulicach nie powinien się topić. Prawdopodobnie w tym okresie wystąpią też nowe opady zarówno w samym mieście, jak i z całą pewnością w wyższych partiach. Opadów można spodziewać się 18, 19, 20 i 22 stycznia. Wieczorami i nocami w tym okresie na termometrach pojawi się od -4 do -10 stopni Celsjusza.

  • Drugi tydzień ferii w Zakopanym okaże się nieco bardziej mroźny. W ciągu dnia temperatura powietrza będzie wynosiła w tej okolicy od -3 do -6 stopni Celsjusza. W tym okresie mimo mrozu pojawi się więcej słońca, praktycznie wszystkie dni będą słoneczne i jedynie z niewielkim zachmurzeniem nieba. W tym okresie opadów śniegu będzie można się spodziewać w dniu 25 stycznia, ale śniegu w górach w tym okresie na pewno nie zabraknie i przez całe ferie wszystkie wyciągi będą działały pełną parą. Jeszcze zimniej zrobi się wieczorem i w nocy, na termometrach pojawi się od -7 do -12 stopni Celsjusza, dlatego trzeba będzie się ciepło ubrać.

  • Ferie zimowe w Zakopanym na pewno będą udane, w tym regionie śniegu nie powinno brakować. Warto wspomnieć, że podane prognozy dotyczą miasta, w wyżej położonych partiach na pewno będzie o kilka stopni Celsjusza mniej, zarówno w dzień jak i w nocy. Już teraz działa wyciąg na Kasprowym, co dopiero za miesiąc. Jeśli więc planujesz spędzić ferie zimowe w górach, do Zakopanego możesz jechać w ciemno.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u