Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na ferie zimowe 2018?Pogoda na ferie zimowe 2018

  • Ferie zimowe trwają w różnym terminie w różnych częściach kraju, ponieważ nie da się by wszyscy mieli wolne w jednym czasie. Może warto omówić tutaj dwa terminy – 18-31 stycznia 2018, kiedy ferie mają województwa: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, małopolskie i świętokrzyskie, oraz 1-12 lutego 2018, gdy wolne mają uczniowie z województwa mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodnio-pomorskiego. Na pewno sprawa ta zainteresuje dużą część młodzieży z tych województw.

  • W terminie od 18-31 stycznia 2018 roku pogoda będzie w ferie dopisywała, ponieważ ma to być okres spadku temperatur i ochłodzenia. Ucieszy to wszystkich, którzy w tym czasie liczą na zimową aurę. W omawianym okresie w zależności od regionu, temperatura powietrza w dzień ma wynosić od -5 do 3 stopni Celsjusza. Będzie jeszcze sporo słońca, szczególnie po 27 stycznia. Opadów deszczu lub nawet śniegu, będzie można spodziewać się 18, 19, 20, 22 i 26 stycznia. Prawdopodobnie będzie to okres w którym pojawią się regularne opady śniegu i na pewno nie zabraknie go w górach. Wieczorami i nocami będzie robiło się zimno, ma być odnotowany spadek temperatury, wynoszącej od 1 do -14 stopni Celsjusza.

  • Zimowa pogoda będzie również dotyczyła drugiej tury ferii zimowych, które odbędą się w terminie 1-12 lutego 2018 roku. Będzie wtedy chłodno i zapewne także w wymienionych województwach ruszą pełną parą wyciągi. W omawianym terminie w dzień temperatura powietrza ma wynosić od -3 do 1 stopnia Celsjusza. Właściwie pogoda będzie w kratkę, raz pojawi się słońce, innym razem spore zachmurzenie, ale ogólnie biometr ma być korzystny. Opady śniegu prawdopodobnie pojawią się 2 i 11 lutego, przynajmniej jeśli chodzi o pogodę w ciągu dnia. W nocy oczywiście będzie nieco chłodniej, temperatura powietrza ma wtedy wynosić od -4 do -7 stopni Celsjusza. Nie jest wykluczone, że śnieg będzie padał również nocami.

  • Jak widać, przez pierwsze tygodnie ferii pogoda w kraju na ogół będzie dopisywała, chociaż wiele osób będzie pewnie narzekało, że aura jest jeszcze zbyt mało zimowa. Na pewno lepsze warunki będą panowały w górach, gdzie w trakcie ferii zrobi się tłoczno, ale wyciągi na pewno będą pracowały pełną parą. Tutaj właściwie do końca marca, warunki będą zimowe, a w górach śniegu nam nie zabraknie.


 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u