Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na ferie 2018?Pogoda na ferie zimowe 2018

  •  W tym artykule chciałabym przybliżyć pogodę, która będzie panowała w kolejnych dwóch turach ferii zimowych. Mowa o terminie od 21 stycznia do 7 lutego 2018, kiedy ferie mają województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie, oraz na 15-28 lutego, gdy ferie trwają w ostatnich województwach: lubelskim, podkarpackim, łódzkim, śląskim i pomorskim.

  • W okresie od 21 stycznia do 7 lutego pogoda nie w każdym regionie kraju będzie taka, jakiej oczekujemy, ale jeszcze wcale nie będzie najgorzej. W ciągu dnia na termometrach pojawi się wtedy od -3 do 1 stopnia Celsjusza. Nie będzie więc bardzo zimno ale wystarczająco na to, by pojawiały się opady śniegu, tak jak jest to zapowiadane np. na dzień 7 lutego. Większość dni będzie jednak słonecznych, przez co aura będzie dość przyjemna, zachmurzenia można się spodziewać 3 i 7 lutego. Oczywiście najchłodniej będzie wieczorami i nocami, kiedy temperatura ma wynosić od -4 do -7 stopni Celsjusza.

  • A jak będzie wyglądała pogoda zapowiadana dla kolejnej tury ferii zimowych? W okresie od 15 do 28 lutego temperatura powietrza w dzień będzie wynosiła od 0 do nawet 5 stopni Celsjusza. Niestety, akurat te kilka województw trafi z feriami w samo ocieplenie, które prawdopodobnie przyniesie roztopy, szczególnie że słońce będzie się często pojawiało na niebie. Zachmurzenia można będzie się spodziewać tylko 15, 16, 19, 22 i 24 lutego. W dniu 19 lutego będzie się można natomiast spodziewać występowania opadów deszczu, na szczęście przelotnych. Przy takiej pogodzie ciężko będzie o działanie wyciągów narciarskich, jedynym wyjściem będzie jedynie wyjazd w góry, tam śniegu z cała pewnością nie będzie brakowało. Ostania tura ferii przyniesie ochłodzenie jedynie nocą, kiedy na termometrach ma występować od -3 do -5 stopni Celsjusza.

  • Jak widać, nie dla wszystkich uczniów ferie będą udane pod względem pogody, jednak mimo to będą zasłużonym odpoczynkiem. Zawsze będzie można przecież wyjechać tam, gdzie pogoda bardziej dopisuje, działających wyciągów narciarskich w lutym nie będzie brakowało. Jedynie ostatnia tura ferii zapewni roztopy, osoby odpoczywające na przełomie stycznia i lutego skorzystają jeszcze z zimowej pogody. Ogólnie jednak zima tego roku ma być wyjątkowo krótka i to na nią należy zwalić winę za niezbyt udaną aurę podczas ferii.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u