Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na czerwiec 2018?Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec jest miesiącem, w którym mamy do czynienia z najdłuższym dniem w ciągu roku. Zatem nic dziwnego, że bardzo lubimy ten miesiąc. Szczególnie, że naprawdę zaczyna się robić ciepło. Tak przynajmniej wygląda pogoda, z którą mamy do czynienia zazwyczaj. Ale czy to również oznacza, że w tym roku czerwiec również będzie bardzo ciepły?

Okazuje się, że powinniśmy przygotować się przede wszystkim na dość wysokie temperatury, które coraz częściej będą przekraczać 20 stopni Celsjusza. Jednak mimo wszystko nie powinniśmy zapominać również o opadach deszczu, które w tym roku w czerwcu mają być wyjątkowo silne.

Oprócz tego, że w tym miesiącu będziemy mieli często do czynienia z opadami deszczu, to jeszcze będą występowały pierwsze poważniejsze wyładowania atmosferyczne. Takie zmiany pogodowe mogą okazać się wyjątkowo groźne szczególnie w przypadku wędrówek na przykład po górach. Chociaż w czerwcu sezon turystyczny zaczyna się na dobre, to jednak warto codziennie sprawdzać aktualizację pogody.

Pod koniec czerwca może temperatura zbliżyć się do wartości nawet 25 stopni Celsjusza. Okazuje się, że jednak w okolicach Pomorza, takie wartości będą zdecydowanie niższe, niż na przykład na Zachodzie, czy na Południu kraju. Zatem jeśli ktoś oczekuje wakacji nad morzem, które będą zaliczały się do bardzo udanych, to lepiej wstrzymać się do lipca lub sierpnia.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u