Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na Wigilie 2017?Jaka pogoda na Wigilię 2017?

Wigilia jest jednym z najważniejszych dni w roku, mimo że wcale nie jest traktowana jako święto, jest to normalny dzień pracy, Uroczyście świętujemy wtedy rozpoczęcie Bożego Narodzenia, gdy tylko zasiadamy do wspólnej kolacji w rodzinnym gronie. Czy w tym roku wypatrzymy pierwszą gwiazdkę, czy może przysłoni nam ją mgła lub gęste opady śniegu?

24 grudnia bywa bardzo różny pod względem pogody, polska tradycja ukazuje ten termin jako zimowy dzień i wieczór, podczas którego nie brakuje opadów śniegu. Czy jednak ktokolwiek pamięta, kiedy właśnie tak wyglądała Wigilia? W ostatnich latach jest znacznie cieplej, a śniegu jest jak na lekarstwo. W tym roku wiele nie zmieni się w tym temacie, a może być jeszcze cieplej niż się tego spodziewamy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę południe Polski, tutaj pogoda przyniesie nam 5 stopni na plusie, a do tego w dzień będzie słonecznie i z ograniczoną ilością zachmurzenia oraz bez opadów. Czego chcieć więcej od pogody? W Wigilię nie są zapowiadane opady deszczu, natomiast wieczorem temperatura obniży się do 1 stopnia na plusie.

W centralnej części Polski na 24 grudnia synoptycy zapowiadają 5 stopni na plusie, wieczorem oraz w nocy ochłodzi się do 1 stopnia powyżej zera. Dzień będzie tutaj pochmurny i nie pojawią się promienie słońca, skryte za gęstymi chmurami. Na szczęście mimo zachmurzenia opady deszczu w centrum nie są zapowiadane.

Jeśli sięgniemy do prognoz zapowiadanych dla północy kraju, zobaczymy tutaj 6 stopni na plusie w dzień, a wieczorem i w nocy 2 stopnie powyżej zera. Będzie ciepło, jednak pochmurnie. Całe szczęście, że synoptycy w północnej części kraju nie zapowiadają opadów deszczu.

Na ile prognozy się sprawdzą, to się dopiero okaże. Na pewno Wigilia zapowiada się bardzo ciepło, nie będzie wtedy śniegu i zabraknie też mrozu. Tak kształtują się prognozy praktycznie dla całej Polski, jedynie w górach będzie znacznie chłodniej.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u