Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na Świętego Mikołaja 2017?Pogoda na Mikołajki 2017

Mikołajki są bardzo radosnym świętem z długą tradycją. Już od czasów średniowiecznych w wigilię tego dnia, czyli wieczór wcześniej Św. Mikołaj przynosił dzieciom prezenty. Do chwili obecnej ta piękna tradycja zobowiązuje, w Mikołajki każde dziecko cieszy się prezentami, które Mikołaj przynosi im w nocy.

Na pewno warto sprawdzić jaka pogoda ma panować w kraju na 6 grudnia, ponieważ Mikołajki kojarzymy ze śnieżną aurą za oknami. Czy doczekamy się śniegu i czy temperatura będzie wtedy minusowa? To trzeba sprawdzić.

W północnej Polsce w dzień na termometrach wystąpi około 4 stopni na plusie, wieczorem i nocą temperatura spadnie do 1 stopnia ciepła. Na Mikołajki nie zapowiada się śnieżnie, wręcz przeciwnie – będzie to bardzo słoneczny dzień, praktycznie bez zachmurzenia i na pewno bez opadów deszczu. W poszukiwaniu śniegu trzeba będzie się udać w inne rejony.

W takim razie, może na południu będzie zimniej? Nie ma co liczyć na większe zmiany. W południowej Polsce synoptycy prognozują 4 stopnie ciepła w dzień i słoneczną pogodę, a w nocy może tu występować 2 stopnie na minusie. Będzie to jednak zbyt ciepła aura na śnieg, nawet opady deszczu na 6 grudnia w tym rejonie nie są zapowiadane.

Pozostaje nam jeszcze sprawdzić prognozy dla południa kraju – w tej części Polski będzie najchłodniej. W Mikołajki pojawi się zaledwie 3 stopni na plusie, a do tego dzień będzie pochmurny, na słońce nie ma co liczyć. Na szczęście nie są tu zapowiadane istotne opady deszczu i będzie też zbyt ciepło na śnieg, chociaż w górach nie powinno go brakować. Wieczorem oraz w nocy meteorolodzy zapowiadają spadek temperatury powietrza do -1 stopnia Celsjusza.

Jak widać, Mikołajki nie przyniosą spodziewanej przez większość aury, ale jak na początek grudnia nie będzie ani za zimno, ani za ciepło. Aurę można będzie uznać za umiarkowaną, a najważniejszy jest dla nas brak opadów deszczu, które przecież skutecznie mogłyby popsuć nam pogodę.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u