Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2017?Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2017

Boże Narodzenie – te dwa dni są ważne dla każdego Katolika. Na pewno trzeba sprawdzić, jaka pogoda na te dwa dni zapowiadana jest przez synoptyków. Co przyniesie? Czy będzie to ciepła aura, czy może śnieg, mróz i zaspy? Na pewno warto sięgać do prognoz i sprawdzić co na ten temat mówią meteorolodzy, którzy przecież ciężko pracowali nad przewidywaniem aury na 25 i 26 dzień grudnia.

Jakiej pogody spodziewają się Polacy? Na Boże Narodzenie często oczekujemy śniegu i mrozu, taki jest tradycyjny, polski obraz świąt. Trzeba jednak powiedzieć, że aura się zmienia – mamy coraz cieplejsze zimy i również święta. Jeśli nie pojawi się mroźna aura i śnieg, nikogo to już nie zdziwi.

 

Boże Narodzenie rozpoczyna się 25 grudnia. W tym dniu aura ma być przyjemna, na termometrach w dzień może pojawiać się od 5 do 6 stopni powyżej zera, co zależy od regionu kraju. Na pewno będzie słonecznie, jedynym wyjątkiem jest północ, gdzie może być pochmurnie i tam też pojawi się mocniejszy wiatr. Odczuwalnie to na północy święta będą nieco chłodniejsze. Na szczęście w pierwszy dzień świąt raczej nie powinny występować opady deszczu (chyba że na północy, ale przelotnie), na pewno będzie też za ciepło na opady śniegu. Wieczorem oraz w nocy na termometrach zagoszczą 1-2 stopnie na plusie.

W drugi dzień świąt będzie jeszcze cieplej, słupki rtęci mają w Polsce wahać się od 5 do nawet 7 stopni na plusie. To naprawdę dużo jak na rozpoczęcie zimy. Aura nadal ma być słoneczna i z niewielkim zachmurzeniem, niebo będzie przykryte chmurami jedynie na północy. Znów w większości regionów nie pojawi się deszcz, przelotnie padać ma tylko na północy. Wieczór oraz noc ma być stosunkowo ciepła, z temperaturą wynoszącą 1-2 stopni Celsjusza. Oczywiście formalnością będzie wspomnienie, że również na 26 grudnia śniegu nie powinniśmy oczekiwać. Ochłodzenie nadejdzie do kraju, ale dopiero w połowie stycznia 2018.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u