Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Październik 2017 pogoda w Polsce?Pogoda na październik 2017

Październik już się zaczął, dlatego należy sprawdzić prognozy na dalszą część tego miesiąca. Jest to sprawa ważna dla każdego, kto ma ten czas jakieś plany i nie chce, aby pokrzyżowała je aura. Prognozy pogody są dostępne i cechują się nawet 90% sprawdzalnością, wystarczy tylko do nich sięgnąć. Dzięki temu poznamy, jaka aura ma panować w kraju w kolejnych dniach października.

Mamy obecnie 10 dzień października, przed nami jeszcze 2/3 tego miesiąca. Jaka pogoda szykuje się w kraju na okres 10-31 października? Otóż synoptycy zapowiadają temperaturę powietrza, która w tym okresie ma wynosić od 11 do nawet 21 stopni na plusie. Ocieplenie zapowiadane jest od niedzieli 15 października i będzie trwało aż do 21 dnia miesiąca. W tym okresie synoptycy zapowiadają wiele słonecznych dni i bardzo ograniczone zachmurzenie, które po 15 października prawie całkiem ustąpi. Jeśli weźmiemy pod uwagę prognozy zapowiadane po 20 października to zobaczymy, że wtedy nadejdzie ochłodzenie. Będzie od 9 do 13 stopni Celsjusza, chociaż nadal będzie pojawiało się słońce, odczuwalnie ocieplające atmosferę. Jeśli chodzi o opady deszczu, to ustąpią one po połowie miesiąca – wtedy opady mają wynosić zaledwie kilka milimetrów na dobę. Jak na razie jeszcze musimy zabierać ze sobą parasolkę, ponieważ przed nami jeszcze 1-2 dni deszczu.

Biorąc pod uwagę temperaturę w nocy oraz wieczorami, będzie chłodno, jednak jeszcze nie okaże się bardzo zimno. W Polsce temperatura ma obniżać się do 3-7 stopni powyżej zera. Oczywiście najchłodniej będzie po 20 października, ale jeszcze nie trzeba będzie się obawiać występowania nocnych przymrozków. Październik ma być najbardziej mokrym i pochmurnym miesiącem tegorocznej jesieni, a w szczególności chodzi o pierwsze 15 dni miesiąca. Powoli zbliżamy się do tego okresu, można więc mieć nadzieję na szybką poprawę pogody panującej za oknami. Za parę dni z pewnością zrobi się znacznie cieplej i przyjemniej, a taka pogoda utrzyma się przez tydzień.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u