Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Listopad 2017 pogoda w Polsce?Jaka pogoda na listopad 2017?

Listopad jest przedostatnim miesiącem w roku, który przynosi stosunkowo niską temperaturę powietrza, a zdziwieniem nie są nawet opady śniegu w tym czasie. Co roku jednak ten miesiąc bardzo się zmienia i w tym roku wiele słyszy się o bardzo ciepłej zimie. Warto sięgnąć do prognoz mówiących nieco o pogodzie na listopad – w końcu wielu z nas ma jakieś plany i nie warto, aby pokrzyżowała nam je pogoda. Może akurat listopad okaże się ciepłym i ładnym miesiącem?

Pewnie niektórych zaskoczy aura, jaka zapowiadana jest na listopad przez synoptyków. Pamiętamy że w poprzednich latach ten miesiąc przynosił bardzo brzydką pogodę, głównie deszcz, zachmurzenie i poranne mgły. W tym roku prognozy prezentują się nieco lepiej, a średnie temperatury powietrza na listopad mają być wyższe od normy miesięcznej.

 

Najładniejszy okaże się sam początek miesiąca, w jego pierwszych dniach temperatura powietrza w dzień może sięgać nawet 11 stopni powyżej zera. Trzeba dodać do tego słońce, niski poziom zachmurzenia i praktycznie całkowity brak opadów deszczu. Daje to w podsumowaniu ładną i przyjemną pogodę, szczególnie na Wszystkich Świętych i Zaduszki. Po połowie miesiąca temperatura powietrza w dzień zacznie powoli się obniżać, nie spadnie jednak poniżej 3-4 stopni Celsjusza. Nie będziemy musieli się obawiać przymrozków, które wystąpią jedynie w nocy po 20 dniu miesiąca, jednak będzie to nieznaczne obniżenie się temperatury do 1-2 stopni mrozu. Na większe opady deszczu należy przygotować się 7, 8, 17 i 30 dnia miesiąca. W inne dni również może pojawiać się przelotny deszcz, spadnie jednak nie więcej niż kilka milimetrów opadów na dobę. Jak na listopad, pogoda wcale nie będzie najgorsza, szczególnie pierwsza połowa miesiąca. W tym czasie w poprzednich latach bywało już znacznie zimniej, dlatego nie zapominajmy o tym, że nawet z takiej pogody możemy się cieszyć. Oczywiście jeszcze okaże się, czy te prognozy będą w pełni sprawdzalne.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u