Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2018?Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2018?

Zima rozpoczyna się jeszcze w 2017 roku, kiedy pod koniec grudnia spodziewamy się zimnej, mroźnej aury i oczywiście śniegu. W tym roku jednak ta pora roku spłata nam figla i wcale nie przyniesie nam zimy stulecia. Istotną kwestią wydaje się więc pytanie, kiedy spadnie pierwszy śnieg w zimie 2018 roku? Wystarczy sprawdzić prognozy.

Właściwie to pierwszy śnieg zimy 2017/2018 pojawi się na pewno tuż po rozpoczęciu tej pory roku. Nie znaczy to jednak, że będzie zalegał w większości polskich miast. Chodzi o rejony górskie, tam opady już od października są normą i na pewno koniec grudnia przyniesie tam opady, jednak jak na razie nie wiadomo jeszcze, jak duże.

Wróćmy jednak do naszych rozważań, chodzi bowiem o pierwszy śnieg po nowym roku. Tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ jak na razie dzieli nas od tego okresu sporo czasu, a prognozowanie opadów śniegu tak wcześnie jest trudne. Trzeba jednak sprawdzać, jaka temperatura powietrza zapowiadana jest na ten okres i to wiele powie nam o możliwych opadach śniegu.

Ochłodzenie zapowiadane jest właściwie dopiero w okolicy połowy stycznia 2018 roku. W tym czasie spadek temperatury w dzień jak i w nocy powinien dochodzić do -10 stopni Celsjusza w całej Polsce. Pogoda będzie się utrzymywała średnio do połowy lutego. Może nie będzie to zbyt długa zima, ale nasz klimat przecież cały czas się ociepla.

W tym czasie spodziewajmy się pierwszych opadów śniegu – są one najbardziej prawdopodobne, chyba że pogoda nas zaskoczy już na samym początku stycznia – tego nie można wykluczyć. Na pewno zima w 2018 roku nie będzie długa, pojawi się śnieg ale on również nie utrzyma się dłużej niż miesiąc – w marcu nie powinno być po nim śladu. Jak na razie nie ma jeszcze precyzyjnych prognoz pogody dotyczących opadów śniegu, ale warto na nie poczekać – może przyniosą jakieś nowe informacje?

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u