Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2016?Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2016

Każdego roku średnia temperatura powietrza w dzień robi się w Polsce coraz wyższa, co związane jest z postępującym ocieplaniem się klimatu, z czym jak na razie nie potrafimy walczyć. Z tego powodu coraz więcej osób się zastanawia, czy tegorocznej zimy śnieg w ogóle w Polsce się pojawi – oto odpowiedź synoptyków.

Tegoroczna zima ma być wyjątkowo ciepła i to nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Tak mówią prognozy synoptyków zagranicznych, które cechują się wysokim poziomem sprawdzalności. Chociaż zima ma nadejść 22 grudnia, to aura nie będzie wtedy jeszcze zbyt zimowa. W dzień na ogół temperatury będą dodatnie, dopiero pod koniec grudnia czeka nas maksymalnie -2 stopnie Celsjusza w dzień oraz spadek temperatury do -3 stopni Celsjusza nocą. Będzie sporo słonecznych dni, dlatego nie będzie to jeszcze pogoda sprzyjająca wystąpieniu opadów śniegu. Nieco lepsza aura, bardziej przypominająca zimową ma nadejść w całym kraju w styczniu. Sam początek miesiąca będzie jeszcze ciepły, jednak od połowy stycznia temperatura powietrza w dzień zacznie spadać, wynosząc maksymalnie -5 stopni Celsjusza, natomiast nocą mróz może wynosić nawet -12 stopni Celsjusza. Będzie to pierwszy w pełni zimowy miesiąc nadchodzącej zimy, który przyniesie dodatkowo opady śniegu. Śniegu spadnie sporo, jednak nie wiadomo jeszcze w jakich dniach pojawią się opady. Podobna sytuacja w całym kraju zapowiadana jest również w lutym, kiedy w dzień będzie maksymalnie -3 stopnie Celsjusza, jednak nocą temperatura powietrza będzie spadała nawet do 7 stopni mrozu. Zarówno w styczniu jak i w lutym zapowiadane są opady śniegu na większą skalę i będą to właściwie jedyne zimowe miesiące w tym roku – cała zima będzie wyjątkowo krótka, ale dzięki temu szybciej nam minie. Marzec przyniesie już plusową temperaturę i roztopy i wtedy na pewno śniegu nie warto będzie się spodziewać.

Na śnieg w zimie 2016/2017 przyjdzie nam sporo poczekać – pierwsze opady na większa skalę zapowiadane są dopiero w styczniu 2017 roku. W całej Polsce nadchodzącej zimy śniegu będzie jak na lekarstwo, inaczej będzie wyglądała tylko sytuacja w górach, gdzie regularne opady śniegu zapowiadane są już od listopada 2016. Jeśli wiec komuś będzie brakowało śniegu to musi udać się w góry, gdzie na pewno spotka mróz i śnieg.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u