Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Kiedy przyjdzie wiosna 2018?Kiedy przyjdzie wiosna 2018

Gdybyśmy mieli spytać każdego dziecka o to, kiedy przyjdzie wiosna, oczywiście odpowiedziałyby nam datę nadejścia kalendarzowej wiosny. Czy jednak ta data jest równoznaczna z tym, że rzeczywiście nadejdzie prawdziwa wiosna?

Synoptycy jak na razie nie potrafią ustalić jednej wspólnej wersji. Już od pewnego czasu pojawiają się wszędzie długoterminowe prognozy pogody. Jednocześnie, gdy sytuacja nieznacznie się zmienia, są one również edytowane.

Póki co jest wersja, że marzec ma być miesiącem, w którym na początku możemy spotkać się jeszcze nawet z opadami śniegu. Natomiast na Południu Polski, niczym szczególnym nie będzie to, jeśli w nocy, lub nawet za dnia, szczególnie na początku miesiąca, wystąpią jeszcze niewielkie przymrozki.

Ogólnie prawdziwej wiosny można spodziewać się w kwietniu. Wtedy w całej Polsce będzie zdecydowanie więcej słońca. Natomiast na termometrach temperatury będą przekraczać aż 10 stopni Celsjusza i coraz częściej zmierzać ku 15 stopniom Celsjusza. To jest na pewno bardzo dobra sytuacja, szczególnie dla tych, którzy stęsknili się za nieco dłuższymi dniami i cieplejszymi temperaturami.

Niestety wiosna nie będzie w 2018 roku rozwijała się w zastraszającym tempie. A wszystko dlatego, że według synoptyków ma się powtórzyć sytuacja z 2015 roku. Mianowicie maj nie będzie zbyt ciepłym miesiącem, ale przyniesie on wiele zachmurzeń i opadów deszczu, a co za tym idzie, także niezbyt wysokich temperatur 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u