Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Kiedy koniec zimy 2017?Kiedy koniec zimy 2017?

Zima 2017/2018 na dobre się jeszcze nie rozpoczęła, a już coraz częściej myślimy o tym, kiedy się skończy. Jest to dobre pytanie, w końcu z pogoda warto zapoznać się wcześniej. Niecierpliwie wyczekujemy już bowiem wiosny i zmiany pogody na przyjemniejszą. W takim razie, kiedy mamy liczyć na koniec zimy 2017? Mówimy oczywiście nie o końcu kalendarzowym, a pogodowym.

Teoretycznie zima rozpoczyna się pod koniec grudnia 2017, jednak w tym roku prognozy wskazują, że wcale nie oznacza to gwałtowanego załamania pogody, wręcz przeciwnie. Początek grudnia ma być cieplejszy niż kalendarzowe rozpoczęcie zimy. Ta pora roku już na starcie rozpocznie się z lekkim opóźnieniem, jednak czy będzie to miało wpływ na jej długość? Mamy nadzieję że nie i tegoroczna zima szybko nam odpuści.

Tak szczerze, to synoptycy prognozują w 2018 krótką i niezbyt chłodną zimę. Nie powinno być dużych mrozów, będzie też brakowało opadów śniegu. Wszystko to wiąże się z globalnymi przemianami klimatycznymi, również dotyczącymi Polski. Prawdziwa zima rozpocznie się właściwie w okolicy 10 stycznia i potrwa do końca tego miesiąca. Będzie również zahaczała o okres lutego. Wtedy pojawi się mocniejszy mróz do około -10 stopni Celsjusza, oraz bardzo możliwe, że tak długo wyczekiwane opady śniegu. Sama końcówka lutego ma przynosić w kraju coraz cieplejszą aurę, będzie sporo słonecznych dni i ewidentnie będziemy mogli odczuć, że zima ma się ku końcowi. Nie odpuści jednak na dobre, szczególnie w nocy.

Można już teraz powiedzieć, że zakończenia zimy powinniśmy wyczekiwać w okresie marca. Wtedy w dzień temperatura zacznie się robić plusowa, ma to być również ostatni miesiąc, podczas którego pojawią się nocne przymrozki. Pod sam koniec tego miesiąca ma być szczególnie ciepło, termometry mogą wskazywać nawet 10 stopni powyżej zera. Przy takiej pogodzie nie będziemy mieli wątpliwości, że zima właśnie się zakończyła i że teraz czekają nas coraz cieplejsze dni.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u