Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Kiedy będzie zima 2016?Kiedy będzie zima 2016

Pytanie kiedy nadejdzie kolejna zima nie schodzi aktualnie z ust wielu osób, ponieważ mamy już pełnię jesieni i jesteśmy przygotowani na dalsze ochłodzenie. Już 12 października 2016 roku zaskoczył nas pierwszy atak zimy, przynosząc śnieg i niską temperaturę, które utrzymywały się przez cały dzień. Miejmy nadzieję, że kolejne ataki zimy nie zaskoczą nas i w pełni przygotujemy się do zapowiadanej pogody.

Teoretycznie każdy powinien znać datę, która rozpoczyna kalendarzowa zimę, czyli 22 grudnia. Dzień wcześniej zaczyna się natomiast astronomiczna zima, jednak nie oznacza to, że aura będzie w pełni adekwatna do pory roku. Kalendarzowe rozpoczęcie zimy jeszcze niczego nie przesądza, szczególnie że prognozy synoptyków na całą tegoroczną zimę wydają się wyjątkowo łagodne.

Właściwie na prawdziwe rozpoczęcie zimy przyjdzie nam nieco poczekać, prawdopodobnie do 2017 roku. W grudniu w dzień temperatura powietrza może sięgać nawet 6 stopni ciepła i sporadycznie będzie spadała do 2-3 stopni mrozu. Lekkie przymrozki możliwe są wtedy prawie wyłącznie nocami. Taka pogoda chyba nie będzie oznaczała nadejścia zimy, jeszcze będzie na to zbyt ciepła i z całą pewnością w Polsce nie pojawi się wtedy śnieg.

Sytuacja zmieni się w styczniu, kiedy w dzień temperatura zacznie spadać nawet do 5 stopni mrozu, natomiast nocą na termometrach pojawi się nawet -12 stopni Celsjusza. Taka aura będzie już adekwatna do pory roku i chyba będzie można przyznać, że rozpocznie się prawdziwa zima. Prawdopodobnie w styczniu wystąpią również pierwsze regularne opady śniegu, co powinno ucieszyć w szczególności dzieci.

Podobna pogoda będzie się utrzymywała także w lutym – wtedy w dzień synoptycy zapowiadają spadek temperatury do -3 stopni Celsjusza, jednak nocą mróz może jednak sięgać nawet 7 stopni poniżej zera. Taka aura będzie sprzyjała utrzymywaniu się śniegu i prawdopodobnie w tym okresie pojawią się jeszcze jego opady. Ogólnie luty będzie kolejnym zimowym miesiącem, jednak już ostatnim tegorocznej zimy. Marzec przyniesie bowiem plusową temperaturę powietrza i roztopy i całkowite pożegnanie zimy. Chyba dobrze, ponieważ nie będziemy musieli zbyt długo będziemy musieli zmagać się z niskimi temperaturami. Ogólnie polecam na bieżąco śledzić prognozy pogody, ponieważ pogoda może się nagle zmieniać i ciężko jest na ten temat prognozować na podstawie prognoz długoterminowych.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2017:
Im bliżej jesteśmy początku nowego roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście styczeń w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Pogoda na luty 2017

W Lutym rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na marzec 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na marzec 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na lato 2017:
Jeżeli nadal jeszcze nie wiemy jakie są nasze plany na wczasy, to świetnym pomysłem może się okazać tym razem pozostanie ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u