Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jesień 2017 pogoda?Jesień 2017 pogoda

Już nie czekamy na nadejście jesieni, ta pora roku rozpoczęła się na dobre kilkanaście dni temu. Pojawiło się już wiele różnorodnych prognoz, które przedstawiają odmienne spojrzenie na jesienną aurę. Rodzi się więc pytanie, której z nich warto wierzyć? Najlepiej jest opierać się tylko na sprawdzonych danych o pogodzie, a o tym nieco więcej informacji znajdziemy poniżej.

Warto oprzeć się na prognozie pogody opracowanej przez Accuweather, które stworzyło dane pogodowe obejmujące region całej Europy. Te prognozy mają wysoką sprawdzalność, mimo że zazwyczaj przedstawiają dane o zasięgu długoterminowym. Według najnowszych prognoz, tegoroczna jesień zapowiada się ciepło – na razie tego nie odczuwamy, ale jeszcze w październiku doświadczymy ponad 20 stopni na plusie. Będzie to miesiąc deszczowy, ale nadal słoneczny.

Nieco chłodniej będzie w listopadzie, kiedy temperatura powietrza w dzień będzie sięgała nie więcej niż 11-13 stopni na plusie. W listopadzie będzie jeszcze trochę słonecznych dni, jednak na coraz większą skalę zacznie się pojawiać zachmurzenie na niebie. Na pewno w tym okresie wystąpi mniej opadów deszczu. Jesienną pogodę ma zakończyć grudzień, który kojarzy nam się zwykle ze spadkiem temperatury powietrza, a jednak w tym roku akurat ten ostatni miesiąc ma być bardzo dziwny. Przyniesie 2-5 stopni na plusie w okresie jesiennym, a na początek zimy przygotuje nam nawet...7 stopni powyżej zera!

Jesienią zaczną się pierwsze przymrozki, które nadejdą w godzinach wieczornych i nocnych. Po połowie listopada spodziewajmy się spadku temperatury do 1-2 stopni poniżej zera, jednak nie każdej nocy. Trzeba będzie uważać na drogach gdzie zrobi się ślisko, a nad ranem maja pojawiać się gęste mgły, które dodatkowo ograniczą widoczność. Taka pogoda będzie panowała w całej Polsce, jednak temperatura jak na jesień będzie wysoka. Statystyki pokazują, że temperatura ma być wyższa od tej, która jest średnią dla tego okresu, dlatego nie powinniśmy narzekać. W końcu tegoroczna jesień mogła być znacznie chłodniejsza.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u