Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaki pogoda na lato 2018 we Francji?Jaka pogoda na lato 2018 we Francji

Niektórzy całe życie marzą o tym. By wybrać się na wycieczkę do Francji, a w szczególności do Paryża, czyli miasta zakochanych. Czy zatem sezon wakacyjny w 2018 roku, rzeczywiście okaże się być łaskawym? O tym będzie można się przekonać już niedługo, że tak. Ponieważ wszystkie długoterminowe prognozy wskazują na to, że będzie bardzo ciepło.

Wiadomo jest, że Francja jest bardzo dużym krajem, i niektóre regiony lub większe miasta będą się różniły między sobą lokalnym klimatem. Na przykład w Paryżu, który jest wysunięty na północ, temperatury średnie w wakacje będą wahać się od 24 do 25 stopni Celsjusza.

Nieco wyższe temperatury będą już w Nicei. Tam średnie temperatury w ciągu dnia będą wynosiły 27 stopni Celsjusza. Zarówno w lipcu oraz w sierpniu. Zaś temperatura wody, będzie sięgała do nawet 23 stopni Celsjusza w sierpniu.

Najwyższych wartości na termometrach możemy spodziewać się mniej więcej w okolicach Marsylii. Tam średnie temperatury będą wynosiły nawet 29 stopni Celsjusza. Zatem nie jest wcale dziwne, jeśli właśnie tutaj wystąpi prawdziwa fala upałów. Zarówno w Nicei jak i również w Marsylii planowanie wakacji jest przyjemnością. Ponieważ tam nie będzie prawie wcale deszczowych i pochmurnych dni. Natomiast w okolicach Paryża jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów. 

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u