Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaki pogoda na lato 2018 w UK?Jaka pogoda na lato 2018 w UK

Chyba każdy wie, że lato spędzone na Wyspach Brytyjskich, dla osób które cenią sobie wysokie temperatury, raczej nie wróży nic dobrego.

Średnie temperatury w UK mają utrzymywać się na poziomie od 16 do około 22 stopni Celsjusza. Niestety trzeba być również przygotowanym na to, że nie obejdzie się bez licznych dni z opadami deszczu. W związku z tym warto się zastanowić, czy tam spędzanie wakacji będzie na pewno dobrym pomysłem.

Najwyższych temperatur możemy spodziewać się w okolicach Londynu. Faktycznie, tam na termometrach, cały czas wartości będą wyższe niż 20 stopni Celsjusza.

Nieco chłodniej będzie w okolicach Birminghamu, ponieważ tam na termometrach będzie można często zauważyć wartość wynoszącą około 19-20 stopni Celsjusza. Oczywiście jak w każdym innym regionie, także trzeba nastawić się na deszczowe dni.

Niestety najzimniejszym miastem będzie prawdopodobnie Liverpool. To właśnie w nim będzie można spodziewać się średnich temperatur nieprzekraczających nawet 20 stopni Celsjusza. A często wartości te będą wynosiły około 16 stopni Celsjusza.

Jeśli będzie deszczowo, to oczywiście prawami fizyki lub meteorologii, Brytyjczycy jak i również turyści będą raczej narzekać na duże zachmurzenie. Jeśli pojawi się chociaż kilka dni pod rząd, które będą bardzo ciepłe i słonecznie, to na pewno będzie to ogromnym zaskoczeniem dla Brytyjczyków. 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u