Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaki pogoda na lato 2018 w Niemczech?Jaka pogoda na lato 2018 w Niemczech

Nie wiadomo komu przyjdą jakie wakacyjne pomysły. Spędzanie czasu na objazdach po Europie, czy to autostopem, czy może jednak własnym autem, są coraz bardziej popularne.

Jeśli ktoś zaplanuje sobie pobyt w Niemczech w lipcu lub w sierpniu, to z pewnością jest zainteresowany tym, jaka prognoza pogody go czeka. Okazuje się, że nie jest to takie proste. Ponieważ duży wpływ ma tutaj klimat oceaniczny.

Jednak synoptycy się nie poddają i ze wszystkich sił starają się ustalić prognozę długoterminową. Najczęściej swoje hipotezy opierają na podstawie wieloletnich obserwacji, jak i również aktualnej sytuacji pogodowej. Na razie ostrego ataku zimy Niemcy nie mieli, w związku z tym klimat wydaje się całkiem zbliżony do tego, jaki mamy w Polsce.

W Hamburgu średnie temperatury mają wahać się pomiędzy 21, a 22 stopniami Celsjusza. Natomiast mniej więcej o jeden stopień Celsjusza więcej, ma być w Monachium. Przez cały lipiec i sierpień w Berlinie będzie można obserwować temperatury wynoszące około 23 stopnie Celsjusza.

Oprócz tego, że rozkład temperatur będzie taki jak podano, to niestety nie zabraknie dni deszczowych. Średnio wyliczając dane statystyczne z poprzednich lat, co drugi dzień, a nawet nieco więcej, powinien być w Niemczech deszczowy. Raczej Niemcy nie będą tak dotknięci jak my suszą. 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u