Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na wakacje 2018?Jaka pogoda na wakacje 2018?

Coraz więcej osób pyta nas o pogodę na wakacje 2018, mimo że od tego czasu dzieli nas jeszcze sporo miesięcy, które okazuje się, że miną bardzo szybko. Warto więc wcześniej znać pogodę na całe wakacje, choćby po to aby zaplanować swój urlop, szczególnie jeśli mamy plany aby spędzić go w kraju – wiadomo bowiem, że w Polsce pogoda bywa naprawdę zmienna i czasem ciężko ją przewidywać nawet w wakacje, a przecież każdemu zależy na w pełni udanym urlopie.

Wakacje 2018 – co nam przyniosą?

Zaczynamy od czerwca – końcówka czerwca jest początkiem okresu wakacji, warto jednak planować swoje urlopy w innym terminie, ponieważ pogoda może wtedy nie dopisywać. Końcówka czerwca może i przyniesie 22-26 stopni na plusie, jednak związana będzie z występowaniem częstych opadów deszczu, które skutecznie popsują nam odczuwalną aurę i mogą też utrudnić urlopy.

Lipiec – w lipcu będzie przyjemniej, temperatura powietrza w dzień może już przekraczać 30 stopni Celsjusza, szczególnie w II połowie miesiąca. Opadów deszczu nie będzie wiele, biorąc pod uwagę iż jest to najbardziej deszczowy miesiąc w roku. W 2018 przyniesie jednak umiarkowaną aurę, przelotne opady i oczywiście wiele upalnych dni. Najładniejsza pogoda w Polsce zapowiadana jest po 15 lipca, jeśli więc zastanawiasz się kiedy planować wczasy, będzie to najlepszy termin.

 

Sierpień – warto też sprawdzić, co synoptycy mają do powiedzenia o pogodzie na sierpień, który kończy już czas wakacyjnego szaleństwa. Najładniejszym, najbardziej przyjemnym okresem ma być sam początek tego miesiąca, kiedy zapowiadane są upały sięgające 28-30 stopni na plusie. Taka atmosfera będzie jeszcze sprzyjała wakacyjnemu wypoczynkowi, jednak po 15 sierpnia powoli będzie coraz mniej pogodnie, pojawią się przelotne opady i nie będzie już tak gorąco. Wystąpi też znacznie więcej pochmurnych dni. Również noce w tym okresie zrobią się chłodniejsze i będą wskazywały na to, że wakacje zmierzają już ku końcowi.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u