Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na maj 2018?Pogoda na maj 2018 roku

  • Maj jeszcze daleko przed nami – zostało do niego ładnych kilka miesięcy, jednak nie oznacza to, że nie można sprawdzić pogody na ten okres. Pamiętajmy jednak, że jak na razie są to dane długoterminowe, dlatego należy podchodzić do nich z pewną dozą ostrożności. Liczymy jednak na przyjemną i już w pełni wiosenną aurę, którą przyniesie nam w 2018 roku maj.

  • Już początkowe dni maja przyniosą piękną pogodę, jakiej chyba każdy oczekuje. Zadowoleni powinni być szczególnie rolnicy, ponieważ aura będzie sprzyjała uprawie wielu gatunków roślin. W ciągu dnia na termometrach pojawi się wtedy od 16 do 22 stopni Celsjusza. Najcieplejszym dniem będzie 9 i 10 maja, kiedy temperatura przekroczy 20 stopni. Wszystkie dni mają być pogodne i na niebie może się wtedy pojawiać jedynie niewielkie zachmurzenie nieba. Tylko 3 maja można spodziewać się niewielkiego ochłodzenia i opadów deszczu. W pierwszych dniach maja wieczorami i nocami temperatura powietrza ma wynosić od 5 do 8 stopni Celsjusza.

  • W połowie miesiąca zacznie się stopniowo robić coraz cieplej i przyjemniej i to na terenie całego kraju. W omawianym okresie temperatura powietrza w ciągu dnia będzie wynosiła od 17 do nawet 25 stopni Celsjusza. Najcieplejszym dniem ma być 20 dzień maja. Jedynie 15 i 17 maja mają być pochmurne, w inne dni słońca na niebie nam nie zabraknie. Dobrą wiadomością jest to, że w połowie maja w Polsce raczej nie będzie się trzeba obawiać opadów deszczu, a wieczorami i nocami temperatura powietrza ma wynosić od 6 do 10 stopni Celsjusza.

  • Na koniec sprawdźmy, jaka pogoda szykuje się w kraju na zakończenie maja, kiedy zazwyczaj temperatura powietrza już znacznie wzrasta. Podobnie będzie i w tym roku, na termometrach pojawi się w dzień od 19 do 25 stopni Celsjusza. Najcieplejszym dniem z 25 stopniami na plusie ma być 20 maj. Praktycznie wszystkie dni będą słoneczne, zachmurzenie wystąpi jedynie 27 maja. 20 i 21 maja zapowiadany jest przelotny deszcz jednak większe opady pojawią się 27 dnia miesiąca. Wieczorami i nocami temperatura powietrza na zakończenie maja będzie wynosiła od 8 do 11 stopni Celsjusza. Jest to zapowiedź pięknej i przyjemnej pogody, która zawita w Polsce wraz z rozpoczęciem czerwca.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u