Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na lipiec 2018?Jaka będzie pogoda na lipiec 2018 roku?

Ledwo co minął lipiec 2017, a już część osób pyta, jaki będzie lipiec już za rok, w 2018. Może pytanie wydaje się niektórym głupie, ale tak naprawdę warto wiedzieć już teraz, co za pogoda nam się szykuje tego miesiąca. W końcu w wielu zakładach pracy już niedługo zaczniemy planować urlop na kolejny rok, a każdy chciałby wypocząć przy ładnej pogodzie, bez deszczu. Jak wiadomo, w Polsce aura bywa jednak bardzo kapryśna, także w lecie.

Trzeba od razu podkreślić, że 11 miesięcy to zbyt długi czas, aby tworzyć precyzyjne prognozy, które będą miały wysoką sprawdzalność. Prognozy długoterminowe najlepiej opracowywać na 1-3 miesięcy przed konkretną datą, a oczywiście najbardziej sprawdzają się dane tworzone praktycznie z dnia na dzień. O lipcu 2018 jeszcze wiele nie można powiedzieć, trzeba czekać na dokładniejsze dane za około 6 miesięcy. Można tylko zarysować stan pogody, która z dużą dozą prawdopodobieństwa ma wtedy się pojawiać.

Lipiec w 2017 roku był deszczowy i raczej chłodny, bez nadmiernej ilości upałów. Jak na razie synoptycy prognozują, że w 2018 będzie bardziej gorąco, mogą pojawiać się nawet susze, ale wysokim temperaturom mają towarzyszyć burze, często o gwałtownym przebiegu. W tym roku w lipcu raczej unikaliśmy gwałtownych, nagłych burz. Taki będzie lipiec – w dzień temperatura będzie się wahała od 20 do 35 stopni Celsjusza, natomiast noce mają być cieplejsze niż w lipcu 2017, na ogół ma być wtedy ponad 18-20 stopni. Więcej na ten temat ciężko jest powiedzieć, ale prawdopodobnie zaplanowanie urlopu w lipcu będzie dobrym wyborem. Za parę miesięcy dowiemy się, czy lepiej to zrobić w I połowie miesiąca, czy czekać na II połowę.

Jeśli oczekujesz prognoz na lipiec to regularnie zaglądaj na naszą stronę z prognozami, kiedy tylko synoptycy dowiedzą się czegoś więcej o lipcu 2018, przystąpią do aktualizacji swoich prognoz z myślą o czytelnikach. Wtedy powiedzą precyzyjnie jaka będzie częstotliwość opadów czy średnia temperatura w dzień jak i w nocy. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i nieco na takie dane poczekać. Warto, ponieważ na pewno będą bardzo dokładne.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u