Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na kwiecień 2018?Jaka pogoda na kwiecień 2018?

Kwiecień nazywany jest bardzo kapryśnym miesiącem, o czym mówi nawet stare polskie przysłowie. Wiadomo, że pogoda bywa wtedy bardzo zmienna, raz przynosi słońce, innym razem musimy zmierzyć się nawet z opadami śniegu. Co jednak przyniesie nam ten miesiąc w 2018 roku? Warto to sprawdzić.

Temperatura powietrza w kwietniu? Warto zacząć wszelkie rozmowy o pogodzie od przedstawienia prognoz dotyczących samej temperatury powietrza, ponieważ jest to najważniejszy czynnik kształtujący pogodę za naszymi oknami. Już teraz synoptycy wiedzą, ile stopni na termometrze zobaczymy w kwietniu. W tym czasie może się pojawiać w dzień od 9 do nawet 19 stopni powyżej zera, co może stanowić zdziwienie dla osób sceptycznie nastawionych do ciepłych dni podczas kwietnia. Spora zmienność temperatury zapowiadana jest wieczorami i nocami, kiedy to synoptycy prognozują od 1 do 7 stopni na plusie. Całe szczęście, że aura za oknami będzie się zmieniała w maju i to już wyłącznie na lepsze.

Nasłonecznienie w kwietniu? Kolejną istotną sprawą okazuje się liczba słonecznych dni w kwietniu, ponieważ im więcej słońca, tym wyższa się wydaje odczuwalna temperatura powietrza. Okazuje się, że w kwietniu słońca nie powinno brakować, synoptycy zapowiadają dominację przejaśnień i tylko niewielkie zachmurzenie, które może zależeć od regionu kraju, ale nie powinno ono negatywnie odbijać się na pogodzie. Większa ilość chmur zapowiadana jest tylko między 12 a 14 dniem kwietnia 2018 roku.

Ilość opadów deszczu w kwietniu? Nie mówimy już o opadach śniegu, ponieważ te odejdą w kwietniu w niepamięć. Nie będzie powtórki z poprzednich lat, kiedy nie raz w kwietniu zaczynał padać śnieg. W tym roku czekają nas wtedy już jedynie opady deszczu i to wcale nie w ogromnej ilości – liczba pochmurnych i deszczowych dni będzie umiarkowana, a do tego mają dominować opady tylko w przelotnej formie. Dobrze, ponieważ opady deszczu mogłyby skutecznie popsuć nam pogodę, a tego wolelibyśmy uniknąć.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u