Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na czerwiec 2018?Jaka pogoda na czerwiec 2018?

Czerwiec jest miesiącem przynoszącym wakacje, a do tego początek kalendarzowego lata. Jest to czas, w którym zaczyna się okres urlopowy, wiele osób pyta o prognozy ponieważ nie wie, czy wybierać akurat ten termin na wakacje. W kraju wyjazd o tej porze jest dość ryzykowny, natomiast za granicę można wyjeżdżać bez przeszkód, szczególnie jeśli chodzi o ciepłe kraje. Warto sprawdzić, co synoptycy mówią o pogodzie na czerwiec 2018 w Polsce.

Czerwiec pod względem temperatury powietrza – zaczynamy od przedstawienia temperatury powietrza, jaka w czerwcu nawiedzi nasz kraj,. To będzie główny czynnik kształtujący pogodę w tym okresie. Synoptycy jak na razie przekazują wstępne prognozy, zgodnie z którymi na termometrach w ciągu dnia w czerwcu ma się pojawiać od 21 do 26 stopni Celsjusza. Ogółem temperatura wcale nie prezentuje się najgorzej, szczególnie że jest to dopiero pierwszy letni miesiąc. Również wieczory oraz noce w okresie czerwca mają być przyjemne, na termometrach zobaczymy wtedy od 11 do 14 stopni na plusie.

Czerwiec pod względem nasłonecznienia – ilość słońca to kolejny czynnik mający istotny wpływ na odczuwalną za oknami pogodę. Okazuje się, że czerwiec będzie dość słoneczny, co może stanowić dla nas powód do zadowolenia. Większość dni będzie słoneczna, przejaśnienia będą się tutaj pojawiały bardzo często, dni całkowicie pochmurne będą należały do rzadkości i pojawią się w bardzo niewielkiej ilości. Pogoda akurat pod tym względem będzie stanowiła dla nas powód do zadowolenia, ale trzeba brać pod uwagę dopiero wszystkie jej aspekty.

Czerwiec pod względem opadów deszczu – Na koniec zostawmy sobie sprawę opadów deszczu. Niestety, czerwiec będzie dość deszczowym miesiącem, szczególnie na samo zakończenie, dlatego planowanie wtedy urlopu w kraju może być dość ryzykowne. Wzmożona ilość opadów będzie występowała po 14 dniu miesiąca, wcześniej pogoda będzie znacznie łagodniejsza i jedynie z przelotnymi opadami. W II połowie czerwca ilość opadów się zwiększy, będą one również bardziej intensywne. Oczywiście deszcz może nam nieco pokrzyżować plany i na pewno pogorszy aurę za oknami.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u