Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na Wigilie 2017?Jaka pogoda na Wigilię 2017?

Coraz częściej pojawiają się fałszywe prognozy pogody odnośnie tego, jak ma wyglądać rozpoczęcie zimy w 2017 roku. Wiele osób mówi o arktycznych mrozach i zimie stulecia, jednak najnowsze prognozy mówią co innego… Z tego powodu warto będzie zweryfikować wszelkie dostępne dane pogodowe, by poznać jaka pogoda naprawdę ma zagościć w kraju na 24 grudnia 2017.

Wcale nie będzie tak źle, jak mówią to synoptycy. Warto sprawdzić prognozy dla kilku polskich regionów, gdzie tak naprawdę aura nie ulegnie dużym wahaniom. Temperatura powietrza będzie bardzo podobna. Na południu oraz w centralnej Polsce w dzień 24 grudnia synoptycy zapowiadają temperaturę powietrza, która ma wynosić około 5 stopni powyżej zera. W tych dwóch regionach cała Wigilia ma być pogodna i słoneczna, zachmurzenie okaże się niewielkie i nie będzie miało negatywnego wpływu na ogólną aurę. Jedynie na północy kraju mimo 5 stopni powyżej zera, cały dzień ma się okazać pochmurny i bez promieni słońca. Ważne jest również to, że w całej Polsce na Wigilię nie są zapowiadane opady deszczu.

Noc wigilijna będzie ciepła, na termometrach w kraju zagości wtedy od 1 do 2 stopni na plusie. Zimniej będzie jedynie w górach, gdzie synoptycy zapowiadają możliwy spadek temperatury powietrza do -4 stopni Celsjusza. Jak na początek zimy, ten wynik wcale nie jest drastycznie niski, spodziewalibyśmy się raczej chłodniejszej pogody i co najmniej o kilka stopni chłodniejszej aury…

Jak na razie są to prognozy na dzień, od którego dzieli nas sporo czasu. Mimo tego synoptycy gwarantują, że prognozy są wysoce sprawdzalne. Na pewno podczas Wigilii zabraknie nam opadów śniegu, te możliwe są jedynie w górach i w nocy. Będą miały wyłącznie przelotny charakter i ewentualne opady śniegu ulegną stopieniu nad ranem, gdy temperatura zrobi się plusowa. Na pewno warto śledzić prognozy, by mieć najnowsze informacje o tym jak będzie w Polsce wyglądała tegoroczna Wigilia.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u