Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na Boże Narodzenie 2017?Jaka pogoda na Boże Narodzenie 2017?

Boże Narodzenie to niezwykły czas, przypadający na rozpoczęcie zimy, a dokładniej na 25 i 26 dzień grudnia. Jest to święto stałe, które zawsze przypada w tym terminie. Pogoda powinna być wtedy zimowa, cieszylibyśmy się z mrozu i śniegu, jednak aura nas nie rozpieszcza i w ostatnich latach na początku zimy bywa bardzo zmienna. Jakie właściwie ma być całe Boże Narodzenie 2017?

Pogoda na 25 grudnia

25 grudnia to pierwszy dzień świąt. Jest to czas który przypada już po Wigilii. Akurat ten dzień spędzamy w rodzinnym gronie i mamy wolne od pracy. Warto sprawdzić co niesie nam pogoda na ten czas! 25 grudnia temperatura w Polsce będzie wynosiła w dzień od 4 do 5 stopni na plusie. Jeśli dodamy do tego słoneczną pogodę w całym kraju, otrzymamy naprawdę ciepłe rozpoczęcie świąt. Oczywiście pogoda nas powoli do tego przyzwyczaja, ponieważ z roku na rok początek zimy okazuje się coraz cieplejszy. W tym roku pogoda niczym nadzwyczajnym nas nie zaskoczy. 25 grudnia w Polsce nie są zapowiadane opady deszczu, a na śnieg będzie zbyt ciepło. Jedynie nocą czeka nas spadek temperatury do maksymalnie 0-1 stopnia Celsjusza, co zależy od regionu.

Pogoda na 26 grudnia

Jeszcze cieplej i przyjemniej ma być kolejnego dnia, czyli 26 grudnia. Wtedy na termometrach będzie można zauważyć od 6 do nawet 7 stopni na plusie! Mimo że temperatura będzie wyższa to odczuwalnie nie będzie nam się wydawało że jest cieplej niż 25 grudnia, ponieważ na niebo wystąpi zachmurzenie i przykryje słońce. Całe szczęście, że na drugi dzień świąt nie są prognozowane opady deszczu. Jeśli opady nawet się pojawią, to jedynie w przelotnej formie. Wieczorem i nocą nadal będzie ciepło, słupki rtęci wskażą wtedy około 1 stopnia na plusie. Jak widać, całe Boże Narodzenie minie nam bez mrozów, za to ze sporą dawką ciepła i słońca. Jedynie w górach będzie zimniej i tam trzeba będzie wyjechać w poszukiwaniu grudniowego śniegu.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u