Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2017?Jaka będzie pogoda na Święta Bożego Narodzenia w 2017?

Coraz bliżej końca roku, dlatego zaczynamy rozmyślać o okresie Bożego Narodzenia. Myślimy nie tylko o tym kiedy zaczniemy przygotowania do tych dwóch dni, ale również jaka pogoda na Boże Narodzenie zapowiadana jest w Polsce. Zgodnie z polską tradycją, jest to okres zimowy. Kojarzy nam się ze śnieżną i mroźną aurą, ale czy w tym roku pogoda nie przyniesie nam niespodzianki? Trzeba to sprawdzić.

Wiele osób nie może sobie przypomnieć, kiedy na Boże Narodzenie mieliśmy w kraju prawdziwą zimę. Od pewnego czasu coraz silniej odczuwamy skutki ocieplającego się klimatu – mamy coraz cieplejsze zimy, jest mniej opadów śniegu, a prawdziwie mroźne dni można zliczyć na palcach dwóch rąk. Tak jest przez praktycznie całą zimę, która coraz częściej przypomina wiosnę. Od razu powiem, że na Boże Narodzenie nie można liczyć na śnieg i mróz, prognozy zapowiadają bardzo ciepłą pogodę. Zimniej może być jedynie w górach – w Bieszczadach, Tatrach czy Karkonoszach, tam śnieg na 25 i 26 grudnia pewnie będzie zalegał w wyższych partiach i pojawi się również mróz.

25 grudnia synoptycy zapowiadają w dzień temperaturę powietrza, która ma sięgać około 5 stopni Celsjusza. Dzień będzie słoneczny, gdzieniegdzie może pojawiać się zachmurzenie nieba, ale aura ma być przyjemna w całej Polsce. Na 25 grudnia nie są zapowiadane opady deszczu, a warunki drogowe mają być korzystne. Wieczorem oraz w nocy czeka nas ochłodzenie, będzie 1 stopień powyżej zera.

Jeśli spojrzymy na prognozy na 26 grudnia, możemy być w lekkim szoku. Otóż pogoda wcale nie ulegnie załamaniu, wręcz przeciwnie. W zależności od regionu kraju, temperatura powietrza w dzień ma sięgać nawet 7 stopni na plusie. Będzie bardziej pochmurnie i w tym dniu możliwe jest wystąpienie przelotnych opadów deszczu. Wieczorem i w nocy spadek temperatury nie będzie znaczny, na termometrach zobaczymy około 1 stopnia powyżej zera.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u