Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Grudzień 2017 pogoda w Krakowie?Grudzień 2017 pogoda w Krakowie

Kraków to miasto, w którym na pewno nie brakuje turystów i to bez względu na porę roku. Najwięcej przyjeżdża ich latem, jednak również zima to okres przyjazdów, w szczególności grudzień. Okres świąteczny sprzyja bowiem bożonarodzeniowym targom i świątecznej dekoracji miasta, co przyciąga turystów. Warto zobaczyć, jaka pogoda w Krakowie zapowiadana jest na grudzień 2017.

Sam początek grudnia przyniesie w Krakowie bardzo ciepłą pogodę, na termometrach pojawi się od 3 do 4 stopni na plusie. Będzie to praktycznie wiosenna aura. Ma pojawiać się nieco zachmurzenia, które najbardziej przykryje niebo 1 i 2 dnia grudnia, reszta dni ma być na ogół słoneczna i odczuwalnie ociepli to odczuwalną temperaturę. Co jeszcze można powiedzieć o pogodzie? Na pewno nie będzie wtedy śniegu, ponieważ ma być zbyt ciepło. Wieczorami i nocami czeka nas natomiast spadek temperatury do maksymalnie -2 stopni Celsjusza.

W połowie miesiąca wiele się nie zmieni, ma być od 2 do 4 stopni Celsjusza w dzień i słońce będzie wyglądało zza chmurek każdego dnia, uprzyjemniając nam atmosferę – jedynie 15 grudnia będzie całkowicie pochmurny. Oczywiście opady śniegu nie wystąpią, jeśli już to może pojawić się przelotny deszcz. Wieczorami oraz nocami temperatura powietrza będzie wynosiła od 0 do -4 stopni Celsjusza. Połowa miesiąca minie w Krakowie przyjemnie i nie zaskoczy nas nagłą zmianą aury.

Na koniec zobaczmy, co szykuje nam sama końcówka grudnia, czyli okres rozpoczynający kalendarzową zimę. Nie oznacza to jednak, że od razu zrobi się chłodno. Wręcz przeciwnie, końcówka grudnia zapowiada się wyjątkowo ciepło – na termometrach może pojawić się nawet 5-6 stopni na plusie, a do tego ma być bardzo słonecznie, z ograniczonym zachmurzeniem! Wieczorami i nocami będzie natomiast od 1 do -2 stopni Celsjusza. Nie będzie śniegu, deszcz pojawi się jedynie przelotnie – w Krakowie taka pogoda na pewno zachęci turystów do spacerów, zwiedzania i robienia zakupów.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u