Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Dzień Zaduszny 2017 pogoda?Pogoda na Dzień Zaduszny 2017

Zaduszki to dzień przeznaczony dla modlitwy za zmarłych. Już sama nazwa nawiązuje do przeznaczenia tego święta – mamy bowiem modlić się za dusze zmarłych, stąd Zaduszki. Jest to święto obowiązujące od X wieku, kiedy ustanowił je Św. Kolodion – na ziemiach polskich upowszechniło się jednak dopiero w XII wieku. Warto zobaczyć, jaka pogoda na 2 listopada zapowiadana jest w 2017 roku. Synoptycy zaktualizowali prognozy pogody, ponieważ jest już całkiem blisko do Zaduszek. Okazało się, że nieco zmienili wcześniejsze prognozy, ale wychodzi to nam na korzyść.

Centrum

W centrum kraju będziemy pamiętać o tradycji i 2 listopada odwiedzimy groby bliskich nam osób. Pogoda ma temu sprzyjać – na dzień synoptycy zapowiadają w tej okolicy około 10 stopni powyżej zera. Dzień ma być w pełni słoneczny i całkowicie bez opadów deszczu. Wiatr w tym rejonie ma rozwijać prędkość 17 km/h, a więc unikniemy silnych podmuchów. Jeszcze pod wieczór zacznie się ochładzać, na termometrach zobaczymy 5 stopni na plusie.

Południe

Co przyniesie nam pogoda na południu? W tym regionie synoptycy prognozują w dzień nawet 10 stopni Celsjusza, będzie całkowicie słonecznie i bez zachmurzenia, a do tego na pewno nie trzeba będzie się obawiać występowania opadów deszczu. Wiatr będzie lekko powiewać, maksymalnie sięgając 11 km/h – to naprawdę niewiele. Uważajmy jednak wieczorem! Synoptycy zaktualizowali prognozy i teraz ostrzegają przed możliwością pojawienia się -1 stopnia Celsjusza, wcześniej zapowiadali kilka stopni na plusie.

Północ

Na północy pogoda również będzie przyjemna, w Zaduszki na termometrach pojawi się aż 11 stopni powyżej zera, a do tego będzie sporo słońca i tylko niewiele zachmurzenia. Możliwe są bardzo niewielkie opady deszczu do 1 milimetra. Tutaj będzie wiało najmocniej, wiatr może sięgać nawet do 29 km/h, co znacznie ochłodzi odczuwalną temperaturę. Wieczorem oraz w ciągu nocy ma być aż 10 stopni ciepła! To chyba prawdziwy rekord!

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u