Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy zima 2018 będzie mroźna?



Czy zima 2018 roku będzie mroźna?

Zima jest taką porą roku, która prawie każdemu powinna się kojarzyć z niskimi temperaturami oraz ze śniegiem. W ostatnich latach pogoda w Polsce bardzo się zmienia – zimą mamy spore wahania temperatury, aura przypomina wiosenną i właściwie to nie wiadomo czego się spodziewać po pogodzie. Ważną kwestią jest jednak to, czy zima w 2018 roku okaże się mroźna, czy może będzie wyjątkowo ciepła? Zarówno jedna jak i druga opcja może nas nie do końca zadowalać. Zobaczmy prognozy!

Synoptycy mają ciężką pracę jeśli chodzi o prognozowanie pogody na zimę 2018, ponieważ do tego okresu jest jeszcze kilka ładnych miesięcy. Mimo wszystko mogą nam ogólnie zarysować pogodę na ten czas, chociaż trzeba wiedzieć, że nie są to jeszcze dokładne dane. Na te trzeba będzie czekać cierpliwie jeszcze jakiś czas, aż do aktualizacji prognoz. Zastanawiamy się jednak, czy zima będzie mroźna i przyniesie opady śniegu? Jest to sprawa ważna szczególnie dla amatorów sportów zimowych oraz osób, które z tych sportów żyją i czerpią zyski.

Bez mroźnej zimy chyba będziemy musieli się obejść w 2018 roku. Synoptycy ostrzegają, że prawdziwych mrozów będzie bardzo mało, temperatura ma spadać do około 10 stopni poniżej zera i to będzie maksymalna wartość jaką osiągnie w styczniu. Zazwyczaj spodziewajmy się przymrozków, które nie przekroczą -5 stopni Celsjusza. Przy takiej pogodzie będzie na pewno ciężko o opady śniegu. Nieco niższe temperatury mogą zagościć w kraju w regionach górskich, gdzie szczególnie podczas nocy może być maksymalnie o kilka stopni zimniej, ale taka zima mimo wszystko okaże się łagodna. Najczęściej zimowe temperatury będą plusowe lub mają oscylować w okolicach zera stopni – dla jednych jest to dobra wiadomość, innych średnio zadowala. Mimo wszystko na taką pogodę nie mamy wpływu, winne są temu przemiany klimatyczne na całym globie. Pocieszeniem jest to, że po takiej ziemie przynajmniej wiosna przyjdzie do nas szybko!

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u