Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy zima 2018 będzie ciepła?Czy zima 2018 roku będzie ciepła?

W kraju pojawiają się pierwsze prognozy pogody na okres zimy 2017/2018. Warto zobaczyć, co ma przynosić ze sobą ten okres i na jaką aurę nastawić się, dzięki czemu pogoda z całą pewnością nas nie rozczaruje. Synoptycy pracują ciężko nad prognozami na ten czas, ponieważ zależy im, aby były to dane dokładne i sprawdzalne. Zobaczmy, jaka będzie zima 2018 roku.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy zima 2018 będzie ciepła czy może przyniesie do Polski siarczyste mrozy, podczas których temperatura przekroczy -20 stopni Celsjusza, jak bywało w zeszłym roku. Synoptycy bacznie obserwują ten temat, który nie jest jeszcze do końca pewny. Należy bowiem pamiętać, że prognozowanie dokładnej temperatury na kilka miesięcy przed nadejściem zimy jest dość ryzykowne, ale można zarysować ogólne tendencje pogodowe dla tego okresu. Synoptycy pracują nad tym cały czas, wszystko z myślą o przekazaniu jak najbardziej rzetelnych danych o pogodzie w kraju.

Okazuje się, że zima 2018 ma być ciepła, przynajmniej tak zapewniają synoptycy. Zazwyczaj spadek temperatury powietrza w dzień jak i w nocy nie będzie przekraczał 10 stopni mrozu, większość dni i wieczorów minie nam z lekkimi przymrozkami. Prognozy zapowiadają wtedy sporą ilość promieni słońca i stosunkowo niski poziom zachmurzenia, co odczuwalnie ociepli nam atmosferę. Trzeba pamiętać, że pogoda w Polsce stopniowo się ociepla, nie ma się więc co dziwić coraz przyjemniejszej pogodzie, również podczas zimy. Zobaczymy jednak, w jakim stopniu prognozy się sprawdzą, więcej na temat pogody na zimę dowiemy się w okolicach początku jesieni, wtedy warto zaglądać na naszą stronę! Jeśli coś zmieni się w kwestii aktualnej pogody, to na pewno synoptycy dokonają modyfikacji swoich prognoz. Kiedy można spodziewać się najdokładniejszych danych? Zazwyczaj pojawiają się one na około 1 miesiąc przed konkretną datą. Najpewniej będzie śledzić prognozy na samo zakończenie 2017 roku, kiedy zima będzie się właśnie rozpoczynać.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u