Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy zima 2018 będzie śnieżna?Czy zima 2018 będzie śnieżna?

Zima jednoznacznie kojarzy nam się z niskimi temperaturami oraz z występowaniem opadów śniegu. Do tego jesteśmy przyzwyczajeni, ponieważ jeszcze kilka lat temu właśnie tak wyglądała praktycznie każda zima, przynosząc spore mrozy. Niestety, dziś się to zmienia. W Polsce obserwujemy przemiany klimatu, w wyniku których robi się coraz cieplej, nie tylko latem, ale także podczas zimy. Teoretycznie wzrost temperatury nie jest wysoki, a jednak w praktyce przynosi odczuwalną zmianę pogody, do jakiej do tej pory byliśmy przyzwyczajeni. Zobaczmy, czy w 2018 roku zima zapowiada się śnieżnie czy jednak nie będziemy cieszyć się ze śniegu?

Synoptycy obecnie pracują nad prognozami na okres zimy 2017/2018. Jak na razie opracowują wstępne prognozy, które tylko zarysowują problematykę pogody – na aktualne dane trzeba będzie poczekać, najpewniejsze dane pogodowe pojawią się pewnie pod koniec 2017 roku. Jesteśmy ciekawi, czy w 2018 roku wystąpią opady śniegu – z całą pewnością, jednak nie zapowiada się, aby zima była prawdziwie śnieżna. Maksymalny zapowiadany spadek temperatury ma sięgać -10 stopni Celsjusza, jedynie w górach może być chłodniej. Niskie temperatury poniżej zera pojawią się głównie nocami,w dzień będzie znacznie cieplej. Na pewno nie będzie to pogoda sprzyjająca występowaniu opadów śniegu. Jeśli będą się pojawiały to na ograniczoną skalę i ciężko będzie, żeby śnieg mógł zalegać na ulicach.

Niska ilość opadów śniegu może być złą wiadomością dla właścicieli wyciągów narciarskich, ponieważ kolejny sezon nie obejdzie się bez uruchamiania armatek śnieżnych, co będzie generowało spore koszty. Część wyciągów może w ogóle nie działać. Również narciarze będą zawiedzeni, ponieważ mogą nie pojeździć na naturalnym śniegu. Będzie go na pewno za mało i pojawi się okresowo. Właściwie jeszcze zobaczymy jaka będzie pogoda zimą, ale wstępne prognozy pogody właśnie tak wyglądają. Podsumowując – tegoroczna zima ma być ciepła i niezbyt śnieżna, aura w niektórych okresach będzie wręcz przypominała wiosnę i śniegu nam zabraknie.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u