Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy na Boże Narodzenie 2017 spadnie śnieg?Czy na Boże Narodzenie 2017 spadnie śnieg?

Co przyniesie nam pogoda na tegoroczne Boże Narodzenie? O to pyta coraz więcej z nas. Jednym ze znaków świąt jest nie tylko niska temperatura powietrza, ale również opady śniegu. Właśnie o to czy spadnie śnieg pytamy często, szukając odpowiedzi w prognozach. Jeszcze ciężko jest zapowiadać dokładnie opady śniegu, jednak patrząc na temperaturę w święta, można już powziąć pewne wnioski na ten temat...

Najpierw sprawdźmy, jaka pogoda zapowiadana jest na okres świąt. To da nam w miarę dokładną odpowiedź na pytanie, czy na Boże Narodzenie 2017 pojawią się opady śniegu? Niestety, również w Polsce mamy zmianę klimatu, robi się coraz cieplej, także w okresie zimy.

Co tu dużo mówić, sprawdźmy prognozy. W Boże Narodzenie, podczas obu świątecznych dni ma być w kraju wyjątkowo ciepło i do tego słonecznie. Temperatura powietrza w dzień ma wynosić od 5 do 7 stopni powyżej zera, co zależy też od omawianego regionu. Jedynie w górach będzie nieco chłodniej. Jak widać, będzie to za wysoka temperatura powietrza na opady śniegu. Nie będzie przymrozków w dzień, a święta miną nam pod znakiem raczej słonecznej aury.

Jest nadzieja jeszcze w nocy. Pryśnie ona jednak, gdy sprawdzimy że również noce będą ciepłe, z temperaturą wynoszącą 25 i 26 grudnia od 1 do 2 stopni Celsjusza. Spadek temperatury do kilku stopni poniżej zera podczas nocy zapowiadany jest jedynie w górach. Im wyższe partie, tym chłodniej będzie się tam robiło.

Nie ma większej nadziei na to, że na Boże Narodzenie w 2017 roku wystąpią opady śniegu. Na pewno zawiedzeni będą narciarze i dzieci, ponieważ jest to dobry okres na szaleństwo na nartach lub na sankach. W poszukiwaniu śniegu najlepiej będzie udać się na południe kraju, gdzie w górach w tym okresie na pewno będą już uruchomione wyciągi. Nawet jeśli śniegu tu zabraknie, będą działały armatki śnieżne.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u