Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy lato 2018 będzie gorące?Gorące lato 2018?

 

  Lato jest równoznaczne z wakacjami. O tej porze roku w Polsce przytrafiają się największe upały. Najczęściej zdarzają się one w lipcu i sierpniu. A jaki będzie lipiec w tym roku i czy warto wybrać się na urlop gdzieś w Polsce? W tym roku wakacje rozpoczną się  naprawdę upalnie. Już na początku miesiąca przez cały pierwszy tydzień temperatura rzadko będ Jzie spadać poniżej 27 stopni Celsjusza. Nocą również będzie ciepło i niektórym trudno będzie zasnąć w temperaturze 20 stopni Celsjusza. Pojawią się w lipcu dni deszczowe i burzowe. Szarych dni będzie jednak tylko 4, jeśli ufać prognozom długoterminowym. Wtedy temperatura spadnie do 20 stopni Celsjusza, ale nie spadnie już poniżej tego magicznego poziomu. Najlepsze na urlop będą okresy na początku lipca oraz pod koniec tego miesiąca. Końcówka lipca zapowiada się bowiem najbardziej upalnie. Na co mamy się nastawić?

  W ostatnich dniach lipca temperatura wzrośnie do  31 stopni Celsjusza w cieniu i to dodatkowo w stolicy kraju, czyli w Warszawie. Nad Morzem będzie o 2 stopnie chłodniej, ale to i tak upał jak na tego typu rejony. Najcieplej będzie oczywiście we Wrocławiu, bo miasto to jest najcieplejszym miastem w Polsce. Warto też wspomnieć o tym, że ciekawie zapowiada się sierpień, ale znacznie więcej będzie w nim dni pochmurnych i deszczowych, dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się wyjechać na wakacyjny urlop w lipcu - najlepiej na początku lub pod koniec tego miesiąca, bo wtedy będzie naprawdę upalnie.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u