Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Boże Narodzenie 2017 pogoda?Boże Narodzenie 2017 pogoda

Jaka będzie pogoda na tegoroczne Boże Narodzenie, czy doczekamy się śnieżnej i mroźnej pogody? Tak dawniej bywało, od paru lat aura się jednak zmieniła i na święta szykuje nam wiosnę. Nie wiemy, czego właściwie mamy spodziewać się po pogodzie na 25 i 26 grudnia. Chyba nie obejdzie się, bez sprawdzenia prognoz pogody na ten piękny, świąteczny czas. Zapraszam!

Warto zobaczyć ogólne prognozy pogody na te dni, wraz z uwzględnieniem stopnia nasłonecznienia oraz ilością opadów deszczu/śniegu. Dzięki temu będziemy kompleksowo wiedzieli, co szykuje nam się na święta w Polsce i czy w ogóle z pogody będziemy w 2017 zadowoleni.

Temperatura – temperatura powietrza wcale nie będzie zła. 25 grudnia w dzień na termometrach zobaczymy średnio 5-6 stopni na plusie, jedynie wieczorami i nocami tego okresu będzie chłodniej, z temperaturą 1-2 stopni powyżej zera. 26 grudnia ma być 6-7 stopni powyżej zera i 1-2 stopnie na plusie w dzień. Ogólnie mówiąc, taka aura średnio przypomina zimową, ale do tego pogoda w ostatnich latach nas przyzwyczajała. W końcu zmagamy się z ociepleniem klimatu.

Nasłonecznienie – w święta na ogół nie zabraknie nam słońca, na południu i w centrum pojawi się ono 25 grudnia, mocno przebijając się poprzez chmury pokrywające niebo. Gorzej będzie na północy, tam zachmurzenie nie ustąpi przez całe święta. Kolejnego dnia będzie już znacznie gorzej, zachmurzenie obejmie obszar całego kraju i niestety, wtedy na przejaśnienia już nie ma co liczyć.

Opady deszczu – Mimo że opady deszczu na święta nie są pożądane, będziemy musieli je zaakceptować. 25 grudnia będzie padało jedynie na północnych obszarach kraju, inne regiony zafundują nam przyjemną pogodę bez kropli deszczu. Aura zmieni się jednak 26 grudnia, kiedy padać będzie już w całej Polsce. Na szczęście mają to być opady o przelotnym charakterze, ale i tak mogą skutecznie popsuć nam odczuwalną aurę. Nawet mimo stosunkowo wysokiej temperatury na zewnątrz.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u