Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Świętego Mikołaja 2017 pogoda?Pogoda na Św. Mikołaja 2017

Mikołajki to bardzo przyjemne święto przypadające co roku na 6 grudnia. Mimo że nie jest to dzień wolny, każdy o nim pamięta. Wiąże się to z długoletnią polską tradycja, zgodnie z którą w Mikołajkową noc dzieci są obdarowywane prezentami. Przynosi je do domów sam Mikołaj, dlatego warto sprawdzić pogodę i wiedzieć, czy nie będzie miał problemów z dotarciem do wyczekujących.

Zaczynamy od prognozy dla południowej Polski, gdzie na Mikołajki będzie naprawdę ciepło. Termometry mogą tu wskazywać nawet 4 stopnie powyżej zera, a jeśli dodamy do tego słoneczną aurę, to pewnie odczuwalnie będzie jeszcze cieplej. Dobrze, ponieważ ciepła aura za oknami w grudniu ma swoje plusy. Dzień obejdzie się całkowicie bez opadów deszczu, natomiast wieczorem oraz w nocy temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza.

W centralnej części kraju Mikołajki również prezentują się dobrze i pogoda nas nie rozczaruje. Termometry wskażą w dzień 3 stopnie na plusie, wieczorem oraz w nocy nastąpi spadek temperatury do 1 stopnia poniżej zera. Będzie pochmurnie i niestety, na 6 grudnia w centrum nie zobaczymy słońca. Trudno, ważne że również opady deszczu wtedy nam nie grożą.

Jeśli chodzi o północ kraju, tutaj synoptycy zapowiadają około 4 stopnie Celsjusza w dzień i tak jak na południu, 6 grudnia będzie słoneczny, z niewielką ilością zachmurzenia nieba. Żadne istotne opady deszczu tej daty nie są zapowiadane, a wieczorem oraz w nocy spodziewajmy się 1 stopnia na plusie.

Co na zachodzie? Tutaj w Mikołajki pojawi się aż 5 stopni ciepła, będzie całkiem bezdeszczowo, ale niestety dość pochmurnie. Mimo wszystko pogoda będzie udana, a w nocy zapowiadany jest spadek temperatury do 0 stopni Celsjusza.

Zobaczmy jeszcze co pogoda przyniesie na wschodzie – synoptycy zapowiadają tu w dzień 2 stopnie na plusie oraz -2 stopnie Celsjusza w nocy. Dzień ma być chłodny, jednak stosunkowo słoneczny i na szczęście nie są wtedy zapowiadane opady deszczu.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u