Strona pogoda-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Święta Bożego Narodzenia 2017 pogoda?Jakie będzie Boże Narodzenie 2017?

Już teraz rozpoczynamy rozważania na temat pogody na Boże Narodzenie i zaczynamy też snuć plany na ten okres. W końcu jest to bardzo ważny dla każdego katolika czas, do którego wypada się starannie przygotować. Rozważania o tym jaka ma być wtedy pogoda, wydają się być bardzo na miejscu. Dlatego sprawdźmy prognozy pogody już dziś.

Jaki ma być 25 i 26 grudnia 2017?

Temperatura – święta będą ciepłe. Jeśli na termometrach faktycznie pojawi się od 5 do 7 stopni jak mówią synoptycy, to naprawdę bardzo wysoka temperatura. Tak ma być w całym kraju, nawet mimo chmur czy deszczu. W połączeniu ze słońcem, temperatura może się wydawać jeszcze wyższa niż zapowiadana.

Słoneczne dni – Boże Narodzenie będzie można uznać za słoneczne. Na niebie pojawi się sporo promieni słońca, które będą nas miło ogrzewać. Zachmurzenie z reguły ma być niewielkie i bez znaczącego wypływu na pogodę. Jedynie na północy kraju oba te dni mają być pochmurne i wtedy słońca nie ma się co spodziewać. Ogółem jednak jak na koniec grudnia, pogoda będzie naprawdę mocno słoneczna.

Opady deszczu – co do opadów deszczu, nie będzie ich zbyt wiele, prognozowane są jedynie na północy kraju i tam przelotnie ma padać przez całe święta. Na szczęście deszczu nie będzie wiele, maksymalnie 2 milimetry wody na metr kwadratowy. Jeśli jednak w nocy temperatura znacznie spadnie, deszcz może przymarzać i tworzyć niekorzystne warunki, szczególnie na drogach.

Czy pojawi się śnieg? Jeśli weźmiemy pod uwagę powyższe dane to niestety, ale śniegu się nie spodziewajmy. Będzie o niego ciężko, a temperatura ma być zbyt wysoka na uruchamianie armatek śnieżnych. Opady mogą występować jedynie w górach i właśnie tam miłośnicy jazdy na nartach powinni się udać. Pewnie śnieg będzie tam zalegał już nawet od listopada. W górach zima zawsze zaczyna się wcześniej i jest chłodniejsza niż w innych regionach.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na wrzesień 2017:
Jeśli planujesz wyjechać nad polskie morze we wrześniu, zapoznaj się wcześniej z prognozami dla tego regionu ... Więcej

Pogoda na październik 2017

Co wskazują długoterminowe prognozy pogody na październik 2017 - sprawdź. Więcej

Pogoda na grudzień 2017

W grudniu rzeczywiście nieśmiało możemy mówić o rozpoczęciu się powolnym sezonu zimowego.... Więcej

Pogoda na Wielkanoc 20167

Wielkanoc 2017 - Czekają nas piękne Święta Wielkanocne tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Wiele osób decyduje się na urlop wypoczynkowy właśnie w kwiecień. Więcej

Pogoda na grudzień 2017:
Im bliżej jesteśmy końca roku, a także im bliżej mamy do upragnionych urlopów wypoczynkowych, tym częściej zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście grudzień w tym roku będzie mroźny. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-meteo na Facebook'u